Dijital Pazarlama Uzmanlığı Eğitimine Katılın!


KVKK Aydınlatma Metni
dijitalpazarlama

DİJİTAL PAZARLAMA UZMANLIĞI EĞİTİMİ

Geçmişte pazarlamanın temelinde radyo, televizyon ve basılı yayın bulunurken, günümüzde bu durum yerini dijital ortama bıraktı. İşletmelerin teknolojik yenilikleri takip ederek internet dünyasında yer almaya başlaması, pazarlama alanında farklı stratejilerin ortaya çıkmasını tetikledi. Tüketiciyi odak noktası belirleyen dijital pazarlama, firmaların ve markaların gelişiminde önemli bir etken haline geldi.

DİJİTAL PAZARLAMA NEDİR?

Firmaların dijital ortamda sürdürdükleri pazarlama stratejilerine verilen isim dijital pazarlamadır. İşletmelerin elektronik ortamda ürün ve hizmetlerini tanıttığı bu pazarlama yöntemi, basılı yayın pazarlama yöntemlerine kıyasla oldukça avantajlıdır. Tüketicilere ulaşmanın daha pratik ve hızlı olduğu dijital dünyada, işletmeler bilinirliklerini ve satışlarını daha kolay arttırabilir. Bu stratejiler sayesinde firmalar ve markalar çağın gerektirdiği çevrimiçi yaşamdan kopmaz.

DİJİTAL PAZARLAMA UZMANI NEDİR?

Doğru hedef kitle ile daha sağlıklı bir iletişim kurmanın yolu olan bu pazarlama türü, günümüzün popüler mesleklerinden dijital pazarlamacılığı ortaya çıkarmıştır. Marka bilinirliğini arttırmak, satışları çoğaltmak ve işletmenin imajını güçlendirmek gibi görevleri olan bu uzmanlar, hedef kitle belirlemek ve müşteri akışı sağlamakla da görevlidir.

Dijital Pazarlama Uzmanı Nasıl Olunur?

Dijital pazarlamacılık, internet araçlarını etkin bir şekilde kullanabilen, trendleri yakından takip eden ve bu alana ilgi duyan herkes tarafından gerçekleştirilebilir. Kariyer planlarınızda dijital pazarlamacılık varsa içerik oluşturma, SEO ve sosyal medya pazarlaması gibi genel başlıklarda ustalaşmanız gerekir. Nitelikli bir eğitim ile siz de bu alanda danışmanlık yapabilirsiniz!

Dijital Pazarlamanın Kullanım Alanları Neler?

Bu pazarlama stratejisi, elektronik ortamlarda yer alan tüm marka ve firmalarda kullanılır. Arama motoru pazarlama, e-mail pazarlama, affiliate marketing, PPC pazarlama, içerik pazarlama ve daha birçok alanda dijital pazarlamacılar görev alır. Bu uzmanlar, şirketlerde medya veya pazarlama departmanlarında görev alabilecekleri gibi ajanslarda da çalışabilirler. Uzmanlar, bireysel olarak da firmalara ve markalara danışmanlık yapabilir.

Dijital Pazarlama Uzmanı Maaşları

Mesleğine yeni başlamış bir dijital pazarlamacının yıllık kazancı ortalama 400.000 TL’dir. Sektörde birkaç yıl geçirdikten sonra bu miktar 500.000-600.000 TL arasında değişir. Kıdemli ve tecrübeli bir uzmanın, kazancını yıllık 1.000.000 TL’ye kadar yükseltmesi mümkündür.