SİBER GÜVENLİK UZMANLIĞI EĞİTİMİ

Siber güvenlik; bilgisayarları, telefonları, elektronik sistemleri ve sunucuları kötü amaçlı olabilecek her türlü saldırıdan koruma yöntemidir. Elektronik güvenliği olarak da bilinmektedir. Dünya üzerinde her 39 saniyede bir siber saldırı gerçekleşiyor. Bu saldırıların küresel ekonomiye olan trilyon dolarlık maliyeti de siber güvenliğimizin öneminin altını çiziyor. Bundan dolayı firmaların siber dünyadaki güvenliğinden sorumlu siber güvenlik uzmanlarına olan ihtiyaç artıyor. Siber güvenlik uzmanlığı eğitimi sonrası alınan sertifika ile becerilerini kanıtlayanlar sektörde kolayca istihdam edilebiliyor.

Global araştırma şirketlerinin verilerine göre, siber suçların maliyetinin yıl sonuna kadar dünya çapında 6 trilyon dolara ulaşacağı tahmin ediliyor. Bu nedenle yetenekli siber güvenlik uzmanlarına olan talep her zamankinden daha yüksek. Yeni teknolojiler gelişiyor, siber tehdit alanı genişliyor ama buna cevap verecek siber güvenlik becerilerine sahip kişilerin sayısında artış maalesef yeterli değil. Bunun yanı sıra siber güvenlik pazarının 2028’te 631 milyon dolara yükselmesi bekleniyor.

ISC araştırma verilerine göre, 4,7 milyon siber güvenlik personeline ihtiyaç duyulurken, dünya genelinde 2,8 milyon siber güvenlik yazılımcısı bulunuyor. Oluşan açığı tamamlamak için yüzde 165 oranında bir artış sağlanması gerekiyor. İstanbul siber güvenlik eğitimi veren firmalar arasında Türkiye’nin en sevilen bilişim akademisi Yüksekeğitim, her yıl yetiştirdiği yüzlerce siber güvenlik uzmanıyla sektörde adından söz ettiriyor. 

Siz formu doldurun biz size döneriz


İstanbul Siber Güvenlik Uzmanlığı Eğitimi

Uluslararası Sertifikalar

Siber Güvenlik Eğitimi Sertifikası
Microsoft Siber güvenlik Uzmanlığı Eğitim Sertifikası
Yazılım Uzmanı Kimdir ?

Siber Güvenlik Nedir?

Siber güvenlik; bilgisayar sistemleri, ağlar, yazılımlar ve dijital verileri koruma amacıyla alınan önlemleri ve uygulanan teknolojileri içeren bir disiplindir. Bu alandaki temel hedef, bilgisayar sistemlerini, ağları ve dijital verileri kötü niyetli saldırılara, veri sızıntılarına, bilgi hırsızlıklarına ve diğer siber tehditlere karşı korumaktır.

Siber Güvenlik Uzmanlığı Eğitimi

Siber Güvenlik Uzmanı Nedir?

Teknolojinin gelişmesiyle günümüzde yükselen meslekten biri olan siber güvenlik uzmanlığı; hizmet verdiği kurumun elektronik bilgi sistemini koruyan kişidir. Siber güvenlik uzmanı saldırılara karşı önceden kullanmış ve uygulamış olduğu algoritmalara sürekli olarak güncelleme yaparak geliştirmektedir. Saldırıya karşı koruyacağı kurumun sistemini güvenlik açıkları konusunda inceleme yapmaktadır.

Siber güvenlik uzmanı nedir, diye sorulduğunda aklımıza ilk önce kurumu saldırılara karşı koruyan kişi olarak gelmelidir. Kurumda siber saldırı başlamış ise meydana gelecek olan kaybı en aza indirecek şekilde planlar yapar. Sürekli olarak yeni yazımlar geliştirir. Analitik düşünme yapısı bulunması gerekmektedir. Hızlı ve doğru çözümleme yaparak kurumun işlemlerini uygulamalıdır. Siber güvenlik uzmanlığı eğitimi ile bireylerin sektörde çalışırken ihtiyaç duydukları tüm beceriler kazandırılır.

DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ.

Anlık Siber Saldırı Haritası

SİBER GÜVENLİK UZMANLIĞI EĞİTİMİ NE KADAR SÜRER?

Türkiye’deki en kapsamlı eğitim;

Herhangi bir altyapınız olmadan 9 ay gibi kısa bir sürede Siber Güvenlik Uzmanı olabilirsiniz. 700 saat süren bu Siber Güvenlik Uzmanlığı Eğitimi hayatınızı baştan aşağı değiştirebilir, yeni kariyerinize ve hayatınıza çok kısa sürede “merhaba” diyebilirsiniz. Eğitiminiz devam ederken freelance işler alabilir, eğitim sonunda yurt içinde ve yurt dışında kullanabileceğiniz 4 farklı sertifikaya sahip olursunuz. Siber güvenlik akademisi araştırmanızda tercih edebileceğiniz Yüksekeğitim Bilişim Akademisi, eğitim sonrası referanslarıyla iş bulma sürecinizi de kısaltır.

Sertifikalı Siber Güvenlik Eğitimi

SİBER GÜVENLİK UZMANI NE İŞ YAPAR?

Siber güvenlik uzmanları, bilgi sistemlerini ve dijital varlıkları kötü niyetli saldırılara karşı korumakla görevlidir. Bu uzmanlar, bilgisayar sistemlerindeki güvenlik açıklarını tespit etmek, zayıf noktaları kapatmak ve siber saldırılara karşı savunma stratejileri geliştirmekle sorumludur. Ayrıca, güvenlik politikalarını oluşturmak, kullanıcıları eğitmek ve güvenlik bilincini artırmak da siber güvenlik uzmanlarının görevleri arasındadır. Sistemlerdeki güvenlik olaylarını izleyip değerlendirmek, güvenlik duvarları ve saldırı tespit sistemlerini yönetmek, veri şifreleme yöntemlerini uygulamak gibi görevler de siber güvenlik uzmanlarının günlük işleri arasında yer alır.

Siber Güvenlik Uzmanı Maaşı

 Siber güvenlik uzmanları, bilişim sektörünün en çok kazananları arasındadır. Sektöre yeni atılan bir junior siber güvenlik uzmanı ortalama 35.000 TL kazanırken, middle siber güvenlik uzmanı 65.000 TL gelir elde edebilir. Sektörde uzun yıllar boyunca hizmet vermiş ve deneyim kazanmış senior siber güvenlik uzmanlarının kazancı ise 120.000 TL’yi aşabilir.