Sistem Uzmanlığı Eğitimine Katılın!


KVKK Aydınlatma Metni
sistem
Siber Güvenlik Eğitimi Sertifikası
Microsoft Siber güvenlik Uzmanlığı Eğitim Sertifikası

Uluslararası Sertifikalar

Microsoft Specialist Certification MS

Programming in C#

Microsoft Specialist Certification MS

Programming in HTML5 with JavaScript and CSS3

MCP Microsoft Certificated Professional

MCSA Microsoft Certified Solutions Associeate

Web Application

MCSD Microsoft Certified Solution Developer

App Builder

MCSD Microsoft Certified Solution Developer

Web Application

SİSTEM UZMANLIĞI EĞİTİMİ

Bilişim teknolojilerinin öne çıktığı çağımızda, bu sektöre adım atanların sayısı her geçen gün yükseliyor. Bilişim sektöründeki büyüme, bu alanda çalışan kişi sayısının da artmasını gerektiriyor. Sistem uzmanlığı ise günümüzde çalışan ihtiyacının en fazla olduğu mesleklerden birisi olarak karşımıza çıkıyor. Sistem uzmanı, şirketlerin ana sunucularının her türlü gereksinimi ile ilgilen kişilerdir. Bu alanda kariyer sahibi olmak isteyenler,  sistem uzmanlığına nasıl başlayacaklarını merak edebilir. Bu meslekte ilerlemenin birden fazla yolu var!

Sistem Uzmanı Nedir?

Sistem uzmanı; güvenlik, sistem ve ağ alanlarında aldığı eğitimler sonucunda uzman unvanına sahip kişidir. Şirketin bağlı olduğu ana sunucuların bakımını sağlamak, bu sunucularda ortaya çıkabilecek problemleri gidermek ve sunucuların düzenli olarak kontrolünü sağlamak sistem uzmanlarının görevidir. Ayrıca olası siber saldırılara karşı şirketin güvenlik tedbirlerini kapsayan sistem ve network altyapılarının takibini de gerçekleştirmelilerdir. Sistem uzmanları, en küçük şirketten en büyük şirkete kadar ihtiyaç duyulan kişilerdir.

Sistem Uzmanı Nasıl Olunur?

Sistem uzmanlığı ile ilgileniyorsanız bu hedefinize ulaşabilmek için birkaç farklı yola sahipsiniz! Bu alanda kendini geliştirmek ve kariyer sahibi olmak isteyenler ön lisans, lisans veya sertifikalı eğitimler ile meslek hayatına kolayca atılabilir. Eğitimlerinin sonucunda bu kişiler işletmelerin altyapısını tasarlayabilir, kurabilir, sunucularını yönetebilir ve güvenliğini sağlayabilir hale gelir. Tüm bu becerilere sahip bir sistem uzmanı mesleğinde kariyer basamaklarını tırmanmaya hazırdır!

Sistem Uzmanlığının Kullanım Alanları Neler?

Sistem uzmanlığı, her şirkette ihtiyaç duyulan önemli bir meslektir. Bilişim sektörünün gelişmesi ve büyümesiyle beraber bu alanda ilerlemek isteyenler için önemli istihdam imkanları vardır. Özellikle de büyük şirketlerde sistem uzmanlığı yapanlar geniş fırsat olanaklarına sahip olur. Bu kişiler; teknik destek uzmanı, network uzmanı, sunucu yöneticisi, bilgi işlem müdürü, bulut bilişim uzmanı ve siber güvenlik uzmanı gibi görevler alabilir.

Sistem Uzmanı Maaşları

Şirketlerde bu alanda görev alanların maaşları kariyer hayatlarındaki ilerlemelerine, yeni teknolojilerle ilişkilerine ve çalıştıkları yere göre değişebiliyor. Bilişim sektöründe hizmet veren sistem uzmanları yıllık ortalama 600.000 TL kazanıyor. Alanında bilgi sahibi ve tecrübeli bir sistem uzmanlarının maaşı ise yıllık 1.000.000 TL’ye kadar yükselebiliyor.