Web Tasarım Uzmanlığı Eğitimine Katılın!


KVKK Aydınlatma Metni
webdes

WEB TASARIM UZMANLIĞI EĞİTİMİ

Web tasarım, işletmelerin internetteki görünen yüzü olan web sitelerini tasarlamaya yarar. Günümüz internet çağında web siteleri, firma ve markalar için birer zorunluluk haline geldiğinden bu hizmete olan ihtiyaç her geçen gün artmaktadır. Bu tasarım alanı ile ilgilenen kişilere web tasarımcısı denir. Web tasarımcısı; fikirlerin, ürünlerin ve hizmetlerin müşteriye estetik bir şekilde ulaşması için uygun ortam oluşturan kişilere denir.

Web Tasarım Nedir?

Görseller ve metinlerden oluşan içeriklerin web sitesi içerisinde sunulmasına web tasarım denir. Kişi veya kurumların, dijital ortamdaki kimliği olan web siteleri bu şekilde oluşturulur. Web sitesi sayfalarını kodlamak, tasarımsal düzenini oluşturmak ve web sitesinin internet ortamına taşınması bu alanın kapsamında yer alır.

Web Tasarımcısı Nedir?

Ziyaretçiler için kullanışlı, sahibi için faydalı bir web sitesi tasarımı oluşturan kişiye web tasarımcısı denir. Web tasarımcısı aynı zamanda web sitelerinin hızından ve verimli çalışmasından da sorumludur. Web tasarımcıları, HTML ve CSS gibi programlamalarla ve kodlamalarla ilgilenir. Firmalar veya kişiler için ihtiyaçları doğrultusunda web sitesi tasarlayarak, onlara profesyonel bir görünüm kazandırırlar.

Web Tasarımcısı Nasıl Olunur?

Bilişim sektörüne ilgili olan, programlama dillerine hakim ve tasarım konusunda yetenekli kişiler web tasarımcısı olabilir. Alanında başarılı bir web tasarımcısı olmak için iyi bir eğitim almak şarttır. Eğitimin yanı sıra bir web tasarımcısında olması gereken bazı özellikler vardır. Bunlardan en önemlileri sabırlı, dikkatli ve disiplinli olmaktır.

Web Tasarımının Kullanım Alanları Neler?

E-ticaret web siteleri, haber web siteleri, kişisel blog web siteleri ve sosyal medya web siteleri oluşturulurken kullanılır. Firmalar da dijital ortamda kurumsal bir imaja sahip olmak için web siteleri kullandığından, web tasarım bu konuda da yardımcı olur.

Web Tasarımcısı Maaşları

Günümüzün popüler mesleklerinden birisi olan web tasarımcılığının kazancı, kişinin tecrübesine ve yeteneğine göre değişiklik gösterir. Türkiye’de kurumsal bir firmada çalışan web tasarımcısının yıllık maaşı 500.000 ila 600.000 TL arasında değişiklik gösterir. Eğer web tasarımcısı freelance olarak çalışmayı tercih ederse tek bir web site tasarımı projesinden ortalama 30.000 TL kazanç elde edebilir.