Yazılım Uzmanlığı Eğitimine Katılın!


yazılım uzmanlığı eğitimi kadıköy

MİCROSOFT YAZILIM UZMANLIĞI EĞİTİMİ

Yazılım Uzmanı Nedir Maaşları Ne Kadardır ?

Yazılımcı ol

İlerleyen dijitalleşme nedeniyle, yazılım uzmanları giderek daha popüler hale gelmeye başladı. Özellikle BT endüstrisi, büyük bir kalifiye işçi sıkıntısına karşı mücadele veriyor. Bir yazılım uzmanı olarak geliştirmeden, yani yazılımın planlanmasından, uygulanmasından, test edilmesinden ve bakımından siz sorumlusunuz. Örneğin, bilgisayarlar, akıllı telefonlar veya tabletler için programlar veya uygulamalar geliştiriyorsunuz. Bu, mesleğin çok genel ve geniş bir tanımıdır. Ancak yazılım uzmanı yalnızca web geliştirmede bulunmaz. Otomasyon alanında da çok sayıda yazılım mühendisi çalışmaktadır. Böylece makineleri, robotları, arabaları vb. programlarsınız. Yazılım geliştirmede bireysel iş profilleri genellikle bir alt alana odaklanır. Arka uç ve ön uç geliştirme arasında da bir ayrım yapılır. Her iki alan da benzer beceriler gerektirir ve hangi yönde gelişmek istediğinize eğitiminizin başında karar vermek zorunda değilsiniz. Yine de, yazılım uzmanı nedir sorusunu cevaplarken hangi uzmanlığın size en uygun olduğunu kendiniz bulabilmeniz için farklılıkları bilmek iyidir.

Dünya çapında yaşadığımız salgın neticesinde uzaktan çalışma ya da bir başka tabirle evden çalışma yaygın hale gelmiştir. Bunun neticesinde yazılım uzmanı mesleği bir hayli çekici hale gelmiş durumdadır.

Yazılım Uzmanı Nasıl Olunur?

Yazılım uzmanlığı eğitimi istanbul
yazılım öğren

Microsoft’tan yapılan açıklamalara göre programlama dillerini öğrenebilmek için üniversite okumak şart değildir. Eğer klavye ve mouse kullanabiliyorsanız Yazılım uzmanlığı eğitimi için ihtiyacınız olan tek şey 6 ay – 1 yıl zaman ve iyi bir eğitmen.

Özel sektörde ise ciddi uçurumlar olabiliyor bugün kariyer.net gibi platformlarda “Yazilim” adı altında aramaya yaptiginda ciddi sonuçlar çıkmaktadır.

Tecrübesine bakılmaksızın bir Yazılım Uzmanı 20 bin ile 25 bin maaş skalasinda işe başlıyor. Yan hakları ve ikramiyeleri birlikte 3 – 5 sene tecrubelendikten sonra çalıştığı sirketin Yonetim Kadrosuyla eşdeğer maaşlar alabilmektedir. 5 yıl ve üzeri tecrübede olan bir Yazılım Uzmanı ayda 50 bin – 60 bin arası kazanç sağlayabilir.

DURMA HAREKETE GEÇ!

yazılım kursu

Yazılım Uzmanlığı eğitimi Kariyer Fırsatları

Bir yazılım uzmanı iş piyasasında en çok aranan profesyonel gruplardan biridir. Hızlı bir şekilde iyi bir iş bulma şansı çok yüksektir. İstanbulda her gün 30 yeni yazılımcı işe başlıyor. Bir yazılım uzmanı olarak hemen hemen tüm sektörlerde ve alanlarda iş imkanı mevcuttur. Bilişim teknolojisi ve teknoloji şirketleri genellikle yazılım uzmanlarına ihtiyaç duyarlar. Günümüzde yazılımın girmediği hiçbir sektör kalmamıştır her geçen gün yeni ürünler ve teknolojiler hayatımıza dahil olmaktadır. Bir Yazılım Uzmanı olarak sizlerde kendi projenizi ve ürününüzü ortaya çıkartarak geleceği değiştirebilirsiniz.

Uluslararası Sertifikalar

Microsoft Specialist Certification MS

Programming in C#

Microsoft Specialist Certification MS

Programming in HTML5 with JavaScript and CSS3

MCP Microsoft Certificated Professional

MCSA Microsoft Certified Solutions Associeate

Web Application

MCSD Microsoft Certified Solution Developer

App Builder

MCSD Microsoft Certified Solution Developer

Web Application